kołdra dla niemowlaka

kołdra dla niemowlaka

Kołdra i poduszka dla niemowlaka Otamowane kołdry puchowe Poznań, kołdra puchowa, kołdry letnie puchowe, poduszki, puch gęsi Świetny zestaw dla niemowlaka, kołdra jest ciepła, ale zarazem maleństwo się nie poci, bardzo dobra More »

kołdra dla niemowlaka

kołdra dla niemowlaka

Kołdra i poduszka dla niemowlaka Otamowane kołdry puchowe Poznań, kołdra puchowa, kołdry letnie puchowe, poduszki, puch gęsi Świetny zestaw dla niemowlaka, kołdra jest ciepła, ale zarazem maleństwo się nie poci, bardzo dobra More »

kokon niemowlęcy

kokon niemowlęcy

Kokon wykonany ze 100% bawełny, wypełnienie to kulka sylikonowa oraz miękka opata jąderkowa. Kokon polecamy dla dzieci w wieku 0-6 miesiąca. Kokon swoją funkcjonalnością przypomina rożek, otula niemowlę i ogranicza mu przestrzeń, More »

Rejsy morskie na miarę oczekiwań

Rejsy morskie na miarę oczekiwań

Nasza oferta może być spełnieniem marzeń wszystkich tych osób, które marzą o niczym nieograniczonym zwiedzaniu oraz delektowaniu się możliwością wypoczynku na najpiękniejszych plażach całego świata. Jako specjaliści w zakresie organizowania wczasów dla More »

Podróżuj nowoczesnym jachtem

Podróżuj nowoczesnym jachtem

Zdecydowanie warto podróżować i poszerzać horyzonty. Odwiedzać nowe, wspaniałe miejsca, które ze względu na ogromną liczbę różnego rodzaju atrakcji spełniają największe oczekiwania i są w stanie zapewnić każdemu odpoczynek, na jaki zasługuje. More »

 

Jakie cechy ma dobry menadżer?

Menedżer to osoba, której podstawowym zadaniem jest realizacja procesu zarządzania, czyli planowanie i podejmowanie decyzji dotyczących funkcjonowania danej firmy, organizowanie pracy ludzi w niej zatrudnionych, motywowanie i kontrolowanie pracowników. Osoba podejmująca się tak ważnych zadań, wpływających na działalność całej firmy i wielu jej pracowników czy osób z nią związanych, powinna charakteryzować się szczególnymi cechami. Aby w praktyczny sposób rozwijać te cechy warto brać udział w szkoleniach o tematyce takiej jak zarządzanie zmianą w organizacji. Cechy osobowe można rozwijać i doskonalić, każdy dobry menadżer powinien wykorzystywać w pełni swój potencjał.

Cechy menadżera profesjonalisty.

Przede wszystkim bardzo ważna jest samodyscyplina , menedżer powinien narzucać sobie zadania i wywiązywać się z nich nawet wbrew negatywnej presji otoczenia lub presji wewnętrznej. Nie bez znaczenia jest też wysokie poczucie własnej wartości, menedżer powinien być pewny swoich umiejętności, znać swoje słabe i mocne strony, skupiać się na stronach mocnych i dobrze radzić sobie z krytyką otoczenia.

Kolejna ważna cecha dobrego menadżera jest asertywność, menedżer powinien jasno i pewnie wyrażać swoją opinię, zarówno pozytywną, jak i negatywną, a krytykując czyjąś pracę, powinien zwracać uwagę na to, że jego krytyka nie jest krytyką osób, ale sposobów działania. Powinien też dawać pracownikom właściwe wskazówki co do prawidłowego wykonywania zadań. Aby rozwinąć w sobie takie cechy warto wziąć udział w szkoleniu o temacie takim jak zarządzanie zmianą w organizacji. Kolejna ważną cechą jest empatia , menedżer powinien mieć zdolność rozumienia problemów i zachowań pracowników, korygować decyzje kadrowe, odpowiednio przydzielać zadania oraz dobierać osoby do zadań, tak, aby przydzielone im zadania nie kolidowały z ich celami i wyznawanymi wartościami. Menedżer powinien mieć także umiejętność zarządzania, podejmowania czasami niepopularnych decyzji, stawiania wymagań i egzekwowania ich bez względu na opinie osób niezadowolonych czy oczekujących innego sposobu lub rodzaju działania. Aby nabyć takie umiejętności warto wziąć udział w szkoleniu o tematyce zarządzanie zmianą w organizacji. Dobry przywódca musi posiadać też umiejętność zarządzania emocjami i rozładowywania konfliktów .